Hukuki destek

2. Hukuki destek

Günümüzde telefonda işlenen ’suçların‘ sayısı hatırı sayılı bir şekilde arttı. Siz de mi böyle bir durumla karşı karşıya kaldınız? Kesinlikle bu duruma karşı kayıtsız kalmayın!


İlan

Peki bu durumda ne yapılabilir? Tabiki akla gelen ilk şeylerden birisi de yasal haklarınızı kullanmak olmalıdır ve bunun yolu da hukuktan geçer. Hukuğun tanımnda olduğu gibi:

Hukuk birey, toplum ve devletin hareketlerini, birbirleriyle olan ilişkilerini; yetkili organlar tarafından usulüne uygun olarak çıkarılan, kamu gücüyle desteklenen, muhatabına genel olarak nasıl davranması yahut nasıl davranmaması gerektiğini gösteren ve bunun için ilgili bütün olasılıkları yürürlükte olan normlarla düzenleyen normatif bir bilimdir. Hukuk, birey-toplum-devlet ilişkilerinde ortak iyilik ve ortak menfaati gözetir.

Hukuka aykırı olduğunu düşündüğünüz konuşmadan sonra yapılabilecek bazı talimatlar:

  • sakin kalıp konuşmayı kafanızda tekrar canlandırın ve tekrardan konuşmanın kötü amaçlı olup olmadığını gözden geçirin
  • Eğer arayan ismini, firma ismini, adresini, ürün vb. Şeylerden bahsetmişse not alın
  • Görüşmenin ne zaman saat kaçta veya hangi sıklıkta olduğu
  • Ve eğer halen aklınızdaysa konuşmayı detaylı olarak not alınız
  • Ve geriye kalan şey, bir avukata baş vurmak olcaktır. Size bulunacağı yardım ile bu sorunlardan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu durumda da avukatın baroya kayıtlı olup olmadığını kontrol etmekte fayda vardır.

    Eğer online olarak hukuki sorular sormak istiyorsanız online-hukuk.org sayfasından bu isteğinizi gerçeklestirebilirsiniz.
    Hukuksal konularda sizlere yardımcı olabilecek bir diğer site ise hukuki.net ‚dir